POMÓC MOŻE KAŻDY!

Tak naprawdę pomocy potrzebują nasi podopieczni czyli potrzebujące zwierzęta. Potrzebujące to czasem chore, czasem porzucone, czasem zaniedbane, czasem skatowane. Zwierzaki będące pod naszą opieką zazwyczaj szukają nowych domów, ale nie tylko, Zdarzają się takie, które należy poddać zabiegom medycznym. Są takie, które potrzebują resocjalizacji lub zmiany otoczenia. Zdarza się, że właściciela nie stać na operację ratującą życie. Pomoc może być niesiona na wiele sposobów. Każdy z tych sposobów wymaga zaangażowania ludzi lub po prostu pieniędzy.

Najcenniejsza pomoc jaką możesz dać, to dom dla zwierzęcia, który go nie ma. Kawałek podłogi, miskę z karmą i od czasu do czasu ciepłe spojrzenie, pogłaskanie, przytulenie. Często tak niewiele, oznacza dla psa lub kota poczucie bezpieczeństwa, spokój i szczęśliwe życie.
Możesz dać też dom tymczasowy. Zwierzak zamieszka u Ciebie do czasu znalezienia mu domu stałego. W tym czasie po pierwsze uchronisz go przed schroniskiem, które na zawsze może zmienić jego psychikę. Po drugie będziesz mieć wkład w przygotowanie go do życia w nowym domu.

Jeśli nie możesz dać psu domu stałego lub tymczasowego możesz wspomóc nasze działania wpłacając pieniądze na nasze konto. Możesz również ofiarować przeróżne dary dla potrzebujących zwierząt, takie jak karma, preparaty przeciw pchłom i kleszczom, legowiska i leki.

Jeśli masz inny pomysł na pomoc potrzebującym psom skontaktuj się z nami! Być może Twój sposób jest lepszy od naszego.

Najważniejsze aktualne potrzeby to:

  • preparaty przeciwkleszczowe typu spot on dla psów: Pusi, Granda i Łaty
  • dobrej jakości karma dla psów i kotów będących pod naszą opieką.

Jeśli możesz i chcesz nam pomóc skontaktuj się z nami!